Metóda dvoch bodov

13.03.2018

Sú dva body pri kvantovaní nutné? 

Samotný Bartlett časom prišiel na to, že dva body je len pomôcka, nie návod. Nie je presný postup ako na to. Využívam ju hlavne pri kvantovaní jedla, hoci  nie vždy, zvyknem používať aj iné metódy. Pri samotnom kvantovaní vždy nájdete nejaké dva body ktoré dokážete prepojiť. Keď píšem a moje prsty behajú po klávesnici, tak nedržím fixne nejaké dva body, ale ak vám to pomôže, považujte za dva body svoje ruky, dlane, prsty, čokoľvek... Najlepšie je aj tak spojenie srdca s niečím - ruky, telo, dva body...Mne sa napríklad celkom dobre osvedčila metóda otvárania poľa srdca cez dva body. Jednoducho si sadnem, pokojne sa vydýcham, usmejem sa, zavriem oči a dlane položím na stehná. A nerobím nič, nič, len sa sústredím na to, čo cítim na dlaniach. Podľa toho, ako sa cítim, viem, že pole srdca je otvorené. Cítim sa skrátka inak. Cítim sa tak dobre, spokojne, vnímam niečo čo je okolo mňa a prevaľuje sa to cezo mňa. Je to fakt ako keď máte v sebe neviem koľko pohárikov dobrého alkoholu, ešte nie ste opití ale už nie ste ani triezvi. No a toto je podobné. Akurát s tým rozdielom, že triezvi ste, vnímate všetko jasne. Ospravedlňujem sa, že tu spomínam niečo, čo pre ľudský organizmus nie je vhodné, ale neviem momentálne nájsť iné vhodnejšie prirovnanie. Sorry. Alebo ako keď sa vám točí hlava, chce sa vám odpadnúť.

To čo cítite je vaše kvantové pole. Popisujem vám moje pocity, iní to naozaj môžu mať inak. Mravčenie rúk, brnenie na treťom oku, neviem, to musíte intuitívne vycítiť, čo je u vás iné, čo sa objavilo a predtým tam nebolo.

Metóda dvoch bodov sa síce dá cvičiť, ale neviem, či sa to oplatí. Na druhej strane, len cvičenie z nás robí majstrov. Lebo keď si otvoríte svoje pole srdca a idete kvantovať napríklad nejakého človeka, úplne postačí, keď ho len tak jemne chytíte za obe ruky a nerobíte nič, len prežívate to svoje pole a ono sa pekne prenesie na partnera. Lebo ho zameráte jeho smerom, lebo budete sledovať, ako to pôsobí na vás a či sa niečo nezmenilo u vás. Kvantovať môžete na diaľku, môžete si dať ruky oproti sebe a len si danú osobu predstavíte medzi svojimi dlaňami, prípadne vám stačí len zavrieť oči a nechať to na srdce a emócie. Osobne mi niekedy pomáha práve akoby metóda dvoch bodov, keď kvantujem na diaľku. Vezmite si neviem, hračku, vankúš, niečo, čím nahradíte danú osobu fyzicky. Otvorte si pole srdca a potom jednu ruku dajte na predmet, sústreďte sa a druhú ruku intuitívne posúvajte buď niekde okolo predmetu alebo si nájdite (zas intuitívne) nejaký konkrétny bod na predmete a vnímajte čo sa deje. Postup je potom stále rovnaký. Vnímate seba. Vnímate zmenu, či vlna cez vás prešla.