Osmička

03.04.2018

Osmičke vládne Saturn. Je to pán učiteľ a jeho energia je celkom náročná, no ak ju prijmeme a nebojujeme s ňou, veľmi prospešná. Dáva vzťahu istú formu, noblesu, hranice, ctižiadostivosť. Vďaka osudovej osmičke je vzťah viac menej založený na získavaní spoločného majetku, financií, budovaní kariéry, učí vážnosti, rešpektu. Ono je to ako jazda na kolotoči. Vo vzťahu môžu dominovať práve financie, ich zháňanie ale aj míňanie. Tu akoby ste nemali na výber zlatej strednej cesty. Buď ste na tom dobre alebo úplne na figu. Je to nádherná vibrácia k vzájomnému duchovnému obohacovaniu sa, ale samozrejme aj tomu finančnému. Netvrdím, že v tomto vzťahu sa budete topiť v peniazoch, absolútne nemusíte, ale to, či ich máte alebo nie, akoby bolo ústrednou témou.

"Ako ich získať, kde mi dajú hypotéku, neprídem o prácu, z čoho to budem platiť...."

V tomto vzťahu sa človek najviac naučí o zodpovednosti, prijímaní ťažkých výziev, pretože vie, že za tvrdou prácou nasleduje odmena. Finančné problémy partnerov buď totálne rozoštvú alebo utužia. A vtedy príde tá odmena - pochopenie, že nech sa udeje čokoľvek, máte sa o koho oprieť a že ten váš partner je pre vás hviezdou rovnako ako ste hviezdou pre neho aj vy. Vzťah je založený racionálne, má v sebe tú správnu dávku aristokratickej nadradenosti. Osmička mu môže z času na čas prepožičať celkom peknú dávku vášne, ohňa a tak trocha aj vojenskej disciplíny a adrenalínu. Inokedy to bude ako v zime. Pekné ale studené.

Obrovským úskalím alebo problémom v osmičkovom vzťahu je odcudzenosť a spoločný život z nejakého hmotného dôvodu. "Lebo deti potrebujú otca, lebo bez jeho či jej peňazí nebudem vedieť aspoň trocha dôstojne žiť." Môže ísť o situáciu, kedy dvaja ľudia živú v jednej domácnosti ale akoby išlo o spolubývajúceho na priváte. Navarené, opraté ale inak vypnuté kúrenie, každý v inej izbe. Alebo naopak, láska ako trám, oheň, vášeň, no práca jedného z partnerov je niekde až hen za siedmymi horami a dolami...

Riešenie je ukryté v každom jednom partnerovi. Osmička je o sile, vnútornom skrotení divého zvieraťa. Ak ho vypustíme ale neovládame, narobí obrovské škody. Ak ho však dokážeme prijať, pochopiť, nehanbiť sa za to, že v každom z nás a teda aj v našom vzťahu je nejaký druh silného zvieraťa, sme na dobrej ceste. Pretože práve pri tomto spojení dvoch čísel je najväčšou odmenou možnosť skutočne si siahnuť tam hore na hviezdnu oblohu a dokonca sa jednou hviezdou aj stať. Nuž, či už vo vás alebo medzi vami vládne slon, tiger, lev alebo len žaba, prijmite to. Prijmite seba a prijmite partnera. Všetko má svoj zmysel.

P.S. Osmička vám do vzťahu prepožičia aj celkom peknu dávku "revu". Možno to občas bude vyzerať ako pri krotení divokého zvieraťa, ale následne udobrovanie tú námahu odškodní.  Len pozor na to, aby ste pri tom reve jedného či druhého, prinajhoršom oboch nezabudli, že steny sú dnes veľmi tenké. 

S láskou a svetlom pripravila Pavlína

©2018