Životné číslo 4

01.04.2018

Cesta "štvoriek" je poznamená prácou, prácou a opäť prácou. Je to pracovná cesta plná prekážok, skúšok a problémov. Na pozitívnej úrovni je to ale aj o učení, budovaní a dosiahnutí svojho cieľa, hoci nie hneď. Tu platí heslo, že v staršom veku sa úspech vychutnáva lepšie. Za všetkým ale stojí namáhavá, tvrdá a hlavne systematická práca. Ide teda o ľudí pracovitých, metodických, trpezlivých, dôsledných, spoľahlivých, zodpovedných. Občas to môže vyzerať dosť nudne, konzervatívne. Nenechajte sa tým zmiasť. "Štvorka" dokáže prekvapiť a občas sa zmení na diaľnicu plnú vzrušenia, plánov a smelých cieľov.

Najvýraznejšou črtou týchto ľudí môže byť logické myslenie, cit pre detail, organizačné vlohy, praktickosť a túžba po stabilite. Rovnako je tam silne zastúpená fyzická zdatnosť. Nech už "štvorky" robia čokoľvek, musí to mať svoj zmysel. Inak to skrátka nejde. Medzi štvorkami nájdete domácich kutylov, technicky zdatných ľudí. Priťahuje ich biznis, príroda, zvieratá. Pôsobia skôr stroho a nedávajú najavo svoje city, keď sa však rozohnia, dokážu byť agresívni, tvrdohlaví a presadzujú svoj názor. Nezaškodilo by naučiť sa väčšej prispôsobivosti. Inak sú to charizmatickí ľudia. Nech už vyzerajú akokoľvek, istý sexapel tam skrátka je.

Súčasne sú to vytrvalí ľudia a dokážu svoje sily zmobilizovať aj tam, kde už iní nevládzu. A práve toto môže byť kameňom úrazu čo sa týka preceňovania vlastných schopností s následným fyzickým ochorením pod vplyvom stresu a obrovskej námahy. Môžu sa vskytnúť depresie či duševné choroby. Sú ctižiadostiví a často arogantní alebo minimálne panovační. Paradoxne sú "štvorky" starostlivé ale majú sklon preberať situáciu do vlastných rúk.

Vnútorne sa u nich môže prejaviť nedostatok sebaistoty, pocit neslobody, obmedzenia, nepochopenia. Vibrácia životného čísla štyri varuje pred prehnanou psychickou záťažou, neuváženým konaním. Negatívnou stránkou tejto životnej cesty je tvrdohlavosť, dogmatizmus, lenivosť, neochota odísť z minulosti a prijímanie zmien. Zvyknú trpieť tým, že o zmenách budú hovoriť, ale urobiť ich nemá kto. Držia sa hesla, že je lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. Trpia strachom z toho, že budúcnosť nepoznajú a teda môže byť oveľa horšia než je to, čo je teraz, síce zlé, ale aspoň poznané. 

S láskou a svetlom pripravila Pavlína

©2018